czwartek, 13 kwietnia 2017

Czas na refleksję o Wielkiej Nocy

Wielki Czwartek to - jak wszystko w czasie Wielkiego Tygodnia - znaczący symbol w przygotowaniach do celebracji Zmartwychwstania i nowego życia. 


Jak na ironię, właśnie teraz, gdy wiele starych zwyczajów odchodzi w niepamięć , świetnie posłużyłyby nam tzw. klekotki, czyli grzechotki, których tradycja zachowała się obecnie tylko w paru ze śląskich wsi. Polega ona na tym, że kiedy na znak żałoby milkną kościelne dzwony, chłopcy obchodzą całe wioski i "wyklekują" nimi odpowiednie godziny upływające w zadumie i świadomości wydarzeń, jakie upamiętniamy, siadając przy Wielkanocnym stole.


Właśnie dlatego - by pełniej wykorzystać nadchodzący czas, móc dobrze się do niego przygotować i wypełnić Villę Antiqua świeżymi pokładami wiosennej energii dla Was i Waszych bliskich, drzwi naszego pensjonatu zostaną zamknięte w okresie od Wielkiego Piątku do Lanego Poniedziałku. (15.04.2017- 17.04.2017)


Jedne drzwi zamykają się, aby inne mogły się otworzyć, więc życzymy by w odpowiedzi Wasze domy otworzyły się na rodzinę ...I strugi miłości!


Zapraszamy od wtorku 18.04.2017!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...