czwartek, 23 listopada 2017

5 powodów dlaczego warto odwiedzić Racibórz jesienią i zimą!

Przedstawiamy 5 powodów dlaczego warto odwiedzić Racibórz (wybrane przez Villa Antiqua). Jest ich oczywiście o wiele więcej. Jeśli znasz lepsze, koniecznie opisz w komentarzu.


1. Wystawa "Przystanek PRL" w raciborskim Muzeum- tylko do końca grudnia

Przenieśmy się w tamte czasy. Starsze pokolenia pewnie pamiętają je doskonale, dla młodszych to doskonała lekcja historii. Warto zobaczyć Racibórz w minionej epoce, kartki na żywność, charakterystyczne atrybuty. Wejdźcie do pokoju w standardowym mieszkaniu i przenieście się w przeszłość

2. Spacer w parku zamkowym i zwiedzanie Zamku Piastowskiego

Korzystajmy z pięknej pogody i zaplanujmy spacer w parku zamkowym. Spacerując napotkamy wiele gatunków drzew. Po drodze do Zamku możemy przysiąść na raciborskiej plaży na odrzańskich bulwarach. Z tego miejsca zobaczymy już Zamek Piastowski z piękną gotycką kaplicą zwaną śląską Sainte-Chapelle.
Godziny otwarcia Zamku Piastowskiego i Punktu Informacji Turystycznej:
 W okresie od 1 października do 31 marca: od poniedziałku do piątku: 9.00-16.00, w soboty, niedziele i święta: 10.00-18.00

3. Jarmark Bożonarodzeniowy

Główne wydarzenia odbywać będą się w dniach 7-10.12.2017 w okolicach raciborskiego Rynku. Przewidziano sporo atrakcji dla dzieci, a także stragany z rękodziełem, smakołykami i ozdobami.
10 grudnia odbędzie się wielkie gotowanie świątecznej potrawy. Degustacja od 15:00.4. Zwiedzanie Browaru z degustacją

Nasz raciborski Browar Zamkowy znany jest już w całej Polsce. Zachęcamy do zwiedzania i degustacji złocistego trunku.
Relacja ze zwiedzania.5. Spacer/bieganie w Arboretum Bramy Morawskiej lub Łężczoku

Propozycja nie tylko dla kochających przyrodę, ale też dla tych, którzy chcą odetchnąć od miejskiego zgiełku. Powietrze jest tu zupełnie inne,a widoki nieziemskie. Gratka dla osób lubiących fotografować.

Inne przydatne linki:

Kalendarium wydarzeń Miasta Racibórz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...